Eduface English
yds hazırlık kursu, toefl kursu , ielts kursu, proficiency kursu , yökdil kursu

Akademik Sınav Kurslarımız

X

Bilgi Talep Formu

advanced Seviyesi * YDS ve YÖKDİL KURSU:
Bu sınava, Yüksek lisans ve doktora, sanatta yeterliliğe başvuracak öğrenciler, kadro ataması yapılacak akademisyenler, TUS ve DUS’a girecek olan adaylar, Diploma denkliği almak isteyen adaylar, Dil tazminatı ya da yurt dışı görevleri nedeniyle yabancı dil seviyesini belgelemesi gereken kamu çalışanları girebilmektedirler.

Yüksek lisans ve doktora adaylarının bu sınavdan en az 55, doçent adaylarının ise en az 65 almaları beklenmektedir. YDS’de 80 soru sorulmakta ve bu sorulara 150 dakika verilmektedir. Her soru 1,25 puan olarak değerindedir.
Kurumumuzda tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen YDS eğitimi sonunda adaylar, YDS’nin tüm teknik ve taktiğini, zamanı kullanabilmeyi öğrenmiş olurlar. Aynı zamanda adayların İngilizcesi gelişir ve adaylara sunduğumuz imkânlar sayesinde sınav tecrübesi elde ederler.

* TOEFL KURSU:
TOEFL sınavına, yüksek lisans, doktora yapacak öğrencilerden, kadro ataması yapılacak akademisyenlere, pek çok sektörde çalışan ve maaş ve statü arttırmak isteyen kişilere kadar herkes katılabilmektedir. Yaklaşık 4 saat 30 dakika süren bu sınav, dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur.

TOEFL sınavına hazırlık ileri düzey bir İngilizce gerektirir. İleri düzeyde İngilizce bilgisi olan kişilerin de TOEFL sınavına yönelik ciddi bir hazırlık yapmaları gerekir. Bu hazırlık ise, deneyimli ve alanında başarılı bir profesyonelden yardım alma gerekliliğini beraberinde getirir.

Kurumuz bünyesinde bulunan eğitmen kadromuzun tamamı, formasyon sahibi ve akademik unvanlara sahip, deneyimli eğitmenlerdir. TOEFL eğitimi veren eğitmenlerimizin yalnızca bu alanda eğitim veriyor oluşu, önem verdiğimiz bir özelliktir.

* LYS-5 / YKS KURSU:
LYS-5, 120 dakika sınav süresi olan ve 80 sorudan oluşan bir sınavdır. LYS-5’in yaklaşık %60’ı anlam ve kelime bilgisini sınamaktadır. Bu da LYS-5’e girecek öğrencilerin zengin bir kelime haznesi olması gerektiğine işaret eder.

Özellikle yabancı dil sınavlarında başarı elde etmek için mutlaka profesyonel bir yardım alınması gerekmektedir. Binlerce öğrencinin yarıştığı ve tek bir sorunun bile büyük farklar yarattığı sınavlarda, öğrencinin tercih ettiği dil kursu tercihi etkisini büyük oranda gösterecektir.

Aldığı ödüllerle yıllardır başarısını kanıtlayan Eduface English 'den eğitim alan öğrencilerimizin %80’i akademik sınavlarda başarı elde etmiştir.
Bu başarısını LYS-5’e de taşıyan Eduface English'de , sınava yönelik yabancı dil eğitimi, birçok kurumun yaptığı gibi yalnızca sınav taktik ve teknikleri ile sınırlı değildir.
Kurumumuzda tecrübeli ve alanında uzman, formasyon sahibi yabancı ve Türk eğitmenler tarafından verilen LYS-5 eğitimi süresince Eduface English, öğrencinin İngilizce altyapısını geliştirmekle birlikte, öğrenciyi sınav formatına ve karşısına çıkabilecek olan soru tiplerine adapte ederek, başarı kazanmasını amaçlar.
Öğrencinin zamanı en iyi şekilde kullanabilmesi için bu soruları en kısa sürede nasıl çözeceğine dair öğretmeyi amaçladığı pratik teknikler de başarısını daha yüksek boyutlara taşır.

* IELTS KURSU:
IELTS, ‘Academic ve General Training’ olmak üzere iki ayrı format seçeneğinden oluşmaktadır. Academic Training formatı, IELTS’i kabul eden ülkelerde eğitim almak isteyen adaylar için, General Training formatı ise belirtilen ülkelere göçmenlik başvurusu yapmak isteyen adaylar için geçerlidir. Tüm adaylar aynı Listening (Dinleme) ve Speaking (Konuşma) modüllerinden sorumlu tutulurken, Reading (Okuma) ve Writing (Yazma) modülleri iki format için de farklıdır.

Sınav süresi, Speaking (Konuşma) bölümü hariç 2 saat 45 dakikadır. Speaking (Konuşma) bölümü 11-14 dakika arasında değişir.
Speaking (Konuşma) bölümü TOEFL IBT’nin aksine birebir mülakat şeklinde düzenlenir. Bu bölüm iki ayrı oturumdan oluşur.
Birinci oturumda adaya gündelik hayatıyla ilgili sorular sorulur ve bu soruları akıcı bir şekilde cevaplaması beklenir.
İkinci oturumda ise adaya belirli bir konu verilir ve adaydan bu konu üzerinde yine aynı şekilde akıcı bir konuşma yapması beklenir.
Sınav 1’den 9’a kadar puanlanır.

* PROFICIENCY (Hazırlık Atlama) KURSU:
Öğrenciler, bu sınav sonucunda ya hazırlık sınıfını atlarlar ya da İngilizce yeterliliklerine göre belli kurlara ayrılarak hazırlık eğitimi alırlar.
Proficiency sınavını her üniversitesi kendi bünyesinde yapar, ancak her üniversitenin aradığı ortak nokta ise, güçlü bir okuma becerisi ile zengin bir kelime bilgisine sahip olmaktır.

Proficiency sınavına hazırlık programımız, öğrencinin okuduğu üniversitenin sınav formatına göre özel olarak hazırlanır.
Bu doğrultuda öğrencilerimizin, İngilizce altyapıları, gramer bilgisi, okuma, yazma becerileri geliştirilir, kelime hazneleri genişletilir.

Alanında uzman ve deneyim sahibi eğitmenlerimiz tarafından verilen proficiency eğitiminde, öğrencilerimizin sınavda başarılı olmasını sağlayacak sınav stratejisini kazanmaları amaçlanır.

Home

Center

Whatsapp

Kontakt